Kosmetyka dentystyczna oraz porcelanowe nakładki

W tej sekcji między innymi:

Wybielanie tradycyjne i laserowe zobacz

Nakładki Dentystyczne zobacz

Nakładki Porcelanowe

Nakładki Porcelanowe „Veneers”

Wszyscy pragniemy chwalić się szerokim uśmiechem, pokazującym pięknie ustawione, białe zęby. Nie dla każdego jednak natura była tak szczodra. Niektórzy natomiast, z różnych powodów utracili tą możliwość.

Zęby tracą swój jasny kolor w miarę upływu czasu na skutek wpływu środowiska zewnętrznego. Przebarwienia pochodzące z pokarmów, kawy, herbaty, tytoniu wdzierają się w drobne, niewidoczne pęknięcia szlikwa zęba. Istnieją również zęby o nieładnym, ciemnożółtym lub szarawym zabarwieniu na skutek terapii antybiotykowej, przebytej we czesnym dzieciństwie. Inne jeszcze tracą swój dawny kolor i wygląd z powodu próchnicy i dużej ilości wypełnień.

Czy możemy przywrócić zębom ich dawny blask lub poprawić to, co ofiarowała nam natura?

Tak, jest to możliwe przy użyciu dwóch zabiegów, jakimi są wybielanie zębów oraz porcelanowe nakładki kosmetyczne. Zębom ciemnym (żółtym lub szarawym), ładnie jednak ustawionym i nie posiadającym zbyt dużej ilości przednich wypełnień polecamy wybielanie.

Jest ono ostatnio szeroko stosowane i zazwyczaj przynosi dobry lub bardzo dobry efekt rozjaśniony kolor zębów ożywia uśmiech i całą twarz.
Istnieje wiele metod wybielania zębów. Pragnę przybliżyć Państwu jedną z nich, którą preferuję i stosuję w moim gabinecie.

Podczas pierwszej wizyty w gabinecie dentystycznym zostaje pobrany wycinek dolnej i górnej szczęki pacjenta. Następnie technik dentystyczny wykonuje specjalną nakładkę na zęby, która służy do nanoszenia substancji wybielającej. Codziennie około dwóch godzin, wymagane jest od pacjenta noszenie wkładki wraz z substancją wybielającą. Po dwutygodniowym stosowaniu powyższego preparatu pacjent dostrzega dwu-trzykrotne rozjaśnienie koloru zębów.

Wybielanie przy pomocy lasera

Wybielanie wykonywane jest w gabinecie dentystycznym podczas jednej wizyty. Jest to metoda szybka lecz, niestety, bardziej kosztowna.

Obenie na rynku pojawia się wiele nowych typów laserów. Jest to technologia, która rozwija się bardzo szybko i praktycznie co kilka miesięcy produkowane są nowe modela lasera.
Jednym z nich jest system ZOOM!, który jest jeszcze niedostępny w Kanadzie. patrz: sekcja Technologia Wróć Zębom z dużą ilością wypełnień (szczególnie w zębach przednich), zębom pociemniałym z powodu dawnego leczenia kanałowego lub poprostu nieładnie i nierówno ustawionym polecam: Przygotowanie zęba polega na precyzyjnym zeszliwowaniu powierzchni zęba i przyklejeniu w zeszlifowane miejsce cienkiej płytki porcelanowej, zwanej „venner”. Istotną rzeczą jest dobór koloru i odcienia porcelany. Założenie nakładek wymaga dwóch wizyt w gabinecie dentystycznym. Nakładki Porcelanowe „Veneers”: Preperacja zęba do przyklejenia nakładki porcelanowej.
Polega to zdjęciu cienkiej warstwy powierzchni zęba.

Po wykonaniu wycisku wypreparowanych zębów i zbudowaniu modelu gipsowego, technik dentystyczny wykonuje nakładki porcelanowe o właściwym kształcie, wielkości i dobiera kolor nakładek. Przyklejenie nakładek do zębów i utrwalenie materiału wiążącego nakładki z zębem.